Jak vybrat cestovní pojištění (24. červenec 2015)

Je lépe se na cesty pojistit nebo stačí využít cestovního pojištění k platebním kartám či jiným bankovním produktům? Na co si dát pozor, je-li pojištění zdarma nebo za minimální poplatek? Co by cestovní pojištění mělo obsahovat? Odpovědi na tyto a jiné otázky vám pomůže nalézt uvedený článek.


Přichází čas dovolených a s i ním rozhodování, jaké vybrat cestovní pojištění. Možná se spoléháte, že v zemích EU budete ošetřeni na základě evropského průkazu pojištěnce. V takových případech je třeba počítat se spoluúčastí, která může dosáhnout až 100 %, a s ošetřením pouze ve státních zařízeních.

Možná chcete využít pojištění zdarma, či za mírný poplatek, k platební kartě. Prostudovali jste však pojistné podmínky? Bohužel, mnohdy kvalita těchto doplňkových produktů odpovídá ceně a rada tedy zní: „I darovanému koni na zuby hleď!“

Základním pojištěním je krytí léčebných výloh, kde by pojistná částka neměla klesnout pod 2,5 mil. Kč. Nižší limity nemusí stačit na nákladnou léčbu např. vážného úrazu a letecký transport zpět do ČR. V celkovém limitu je zahrnuto s různými omezeními např. ošetření zubů, doprava a ubytování doprovázející osoby apod. Je třeba si limity pečlivě prostudovat, protože můžete zjistit, že např. krytí rizik souvisejících s terorismem není v dané variantě pojištěno. Řešením může být volba varianty bezlimitní. V rámci dalších připojištění si můžete sjednat pojištění úrazu, odpovědnosti za škodu, rizikových sportů, zavazadel, asistenční služby, storna zájezdu apod.

Úrazová pojištění mají zpravidla relativně nízké parametry. Pokud jste již kvalitně pojištěni v jiném produktu s územní platností vámi zvolené destinace, pak není třeba jej připojišťovat. Co je ovšem nezbytné řešit, je pojištění odpovědnosti. Limit odpovědnosti za škodu na zdraví by rozhodně neměl být nižší než 1 mil. Kč, protože např. při nevratném poškození zdraví způsobeném při sportu třetí osobě bude nahrazován její výpadek mzdy apod. Ani škody způsobené v luxusních hotelech nemusí být levnou záležitostí. Pamatujte, že při vyčerpání limitů pojištění přechází povinnost úhrad na pojištěného.

Poznámky a související odkazy

Tento text byl rovněž publikován v měsíčníku Report (interní noviny pro zaměstnance) společnosti Siemens, s.r.o., červenec/srpen 2015.

Publikováno: 24.07.2015


Čtěte také:

Vláda zpřísní předčasný důchod.…

AktuálněDavidDůchodyPojištění

Zpřísnění předčasného důchodu? Co bychom měli dělat? Jaké jsou možnosti v rámci penzijního spoření? Komentuje David v článku na E15.

Vláda zpřísní předčasný důchod. Pomoci může předdůchod z DPS

Test umělé inteligence: Hrozí…

AktuálněMédia

Fenoménem posledních několika měsíců se stala umělá inteligence, která denně pomáhá milionům lidí s jejich různými dotazy. Otázkou ale je, zda je spolehlivá. Proto jsme se rozhodli umělou…

Test umělé inteligence: Hrozí finanční revoluce?

Jak je to s invalidním důchodem a…

DavidDůchodyFacebook

Je možné obdržet výchovné i tehdy, kdy člověk pobírá invalidní důchod? Nebo se výchovné vztahuje pouze k lidem, kteří pobírají starobní důchod? Více se o této problematice dozvíte níže, kde…

Jak je to s invalidním důchodem a výchovným?