David Kučera, Vaším rádcem ve financích

Pro jméno David Kučera, po jeho zadání do internetového prohlížeče, existuje relativně mnoho odkazů. Kdo se však skrývá pod tímto, vám směle odhalí osobní stránka tohoto webu.


Úvodem k osobní stránce

Vítejte! Jste jeden ze šťastlivců, kteří probrouzdali hlubinami informací internetu až k těmto relativně nenápadným stránkám. Samotná nenápadnost však skrývá jisté podezření, že pod rouškou zdánlivé obyčejnosti dřímá něco mimořádného. V čem že mimořádnost spočívá? Nechejte se vést dalšími řádky a jistě si svou mimořádnost naleznete.

Témata webu

Základním tématem webu jsou finance. Cílem je neskrytě hovořit o chybách, kterých se někteří z nás při řešení svých financí dopouštějí, a jak jim předcházet. Témat je mnoho a věřím, že každý ze čtenářů si nejde takové, které mu pomůže odpovědět na některé z jeho otázek. Pokud byste však to své nenalezli, můžete jej napsat, rádi se tímto budeme zabývat nebo vás odkážeme na příslušný článek, který jsme již v minulosti publikovali, např. v jiných médiích, viz Kontakt.

Web mapuje a komentuje důležité okamžiky na finančních trzích, které se většiny z nás dotýkají, a to srozumitelnou a jednoduchou formou, tak aby bylo naplněno motto: "Web pro každého", samozřejmě se zachováním kvality informací. Web se nevyhraňuje pro žádnou skupinu lidí, ale nabízí rady těm, kteří chtějí například investovat, ale i těm, kterým finanční prostředky vždy nevychází.

David na sociálních sítích

Můžete mé příspěvky také sledovat na Facebooku - David Kučera - poradenská kancelář, ale také na Twiteru - @davidkuceracz či Instagramu - davidkucera.cz.

Narozen za mrazivého rána

Narodil jsem se v Jablonci nad Nisou a již samotná poloha tohoto města částečně předurčuje k pevným zásadám a postojům za každého počasí. 13. leden 1979 byl oním dnem, kdy jsem se rozhodl oblažit svět svou přítomností.

Vzdělání

Vystudoval jsem Základní školu Jakuba Arbesa v Jablonci nad Nisou. Mým koníčkem byla a je elektrotechnika: chtěl jsem být odborníkem, tj. mít maturitu a praxi, proto jsem studoval Integrovanou střední školu Na Bojišti v Liberci a dokončil ji v roce 1997. Potom mé kroky směřovaly na Vysoké učení technické v Brně, kde jsem absolvoval obor Elektrotechnika a informatika na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií v roce 2002. Každodenní život nás všech provázejí finance, proto jsem se rozhodl proniknout i do tohoto oboru a absolvoval jsem rovněž VUT v Brně, ale nyní Fakultu podnikatelskou obor Ekonomika a management v roce 2007. V září 2011 jsem, po absolvované odborné zkoušce a cca roční přípravě na ni, získal prestižní certifikát evropského finančního poradce €FA™ jako jeden z prvních v ČR. Své manažerské studium MBA jsem dokončil v roce 2017 na Newton College. Situace však byla poněkud komplikovanější, nikoli tak přímočará, ale o tom třeba zase jindy, možná v mých pamětech.

Profese

Jsem finančním poradcem, podnikatelem, který spolupracuje se společností Partners Financial Services, a.s., od listopadu roku 2007. Ta mi vytváří kvalitní servisní zázemí pro poskytování poradenství mým klientům. Tuto spolupráci považuji za strategickou, protože právě funkční spolupráce s takovou servisní organizací mi umožňuje poskytovat produkty řady finančních institucí, a tedy nezávislý výběr pro mé klienty dle jejich preferencí a cílů.

V současné době jsem majitelem poradenské kanceláře Davida Kučery, ale i manažerem, kolegou a kamarádem svým spolupracovníkům, více viz Náš tým.