Největší průzkum v ČR na finanční služby (5. listopad 2017)

Zúčastněte se největšího průzkumu v České republice s mottem: „Změníme společně svět finančních služeb a Vaši energii transformujeme v peníze na pomoc druhým.“


V historii České republiky se nekonal takto rozsáhlý průzkum finančních služeb, kterého se můžete zúčastnit nyní, a ovlivnit tak rozvoj toho sektoru v budoucnu. Pokud vás nezajímají detaily níže, pak směle klikněte na odkaz a budete přesměrováni na úvodní stranu dotazníku: Klikněte ZDE pro spuštění dotazníku

Mohlo by vás o průzkumu zajímat

Motivace k průzkumu

Znáte ten pocit, když navštívíte nějakou finanční instituci, jako by vám něco scházelo? Možná trpíte nejistotou, zda jste udělali správné rozhodnutí, možná vás to setkání jen obtěžovalo nebo se vám nelíbilo prostředí. Zpravidla lidem nechybí nabídka finančních produktů, protože těch je tolik, že si kolikrát nedokáží ani vybrat. Ale mnohdy to bývá způsob komunikace, vysvětlování, získávání informací apod. Řada lidí zápasí s tím, že má více produktů, ale už neví, kde co mají sjednáno a k čemu to je vůbec dobré. A neustále se na ně valí všelijaké nabídky super produktů, ideálně, když v názvu nesou „robotické“ a „zajištěné“ apod. A právě to něco chtějí tazatelé zjistit.

Co je na průzkumu nevšedního?

Jednak jím podpoříte charitu, ale mimo to bude jistě zajímavý výsledek, jak které skupiny lidí uvažují nad finančními službami, a to nejen ty levoruké a pravoruké, ale také ty, které jsou více zaměřeny myšlením na logiku nebo kreativitu. V kontextu těchto souvislostí ještě finanční služby zkoumány nebyly.

Za každý vyplněný dotazník 10 Kč na charitu

Motiv je jednoduchý: máte-li strávit čas zase nad nějakým možná i otravným dotazníkem, tak ať z toho nemá prospěch jen tazatel, ale i někdo další, který je na pomoci nás všech závislý. Za vybrané peníze dostane někdo např. zdravotní pomůcku, nebo se budete moci zdarma podívat na další video na YouTube s Jaroslavem Duškem v Divadle Kampa, nebo pomůžete např. nějakému zvířátku apod. Na co budeme věnovat peníze za vámi vyplněný dotazník si určíte sami. No, a v neposlední řadě dáte tak šanci tomu, aby se finanční služby v ČR začaly proměňovat, na čemž v konečném důsledku budete profitovat i vy sami.

Kdo průzkum připravil?

Do úkolu se pustila skupinka nadšenců tvořená studenty Masarykovy univerzity a Newton College, kteří se rozhodli v rámci výzkumného projektu podívat na finance optikou klientů. Věru, už jen samotná příprava dotazníku zabrala spoustu hodin a ladění. Další nelehký úkol je před nimi, aby vše řádně vyhodnotili a vytvořili výstup, který dá jasný signál ke změně příslušným institucím a trhu. David Kučera je v tomto snažení podporuje, nejen finančně; proto máte dnes možnost se vůbec o tomto dotazníku dozvědět.

Co je cílem?

Cílů je několik. V prvé řadě zjistit rozdíly v tom, po jakých finančních službách jako klienti toužíte a jak ty současné hodnotíte. Jak využíváte elektronických komunikačních kanálů a co si myslíte o robo-poradenství a robo-investování. Jaký způsob setkávání s finančními institucemi preferujete. No, a pak samozřejmě, zda byste chtěli za takové služby platit, resp. zda jsme jako společnost vůbec připraveni na placené poradenství. Motivem není tedy jen změnit finanční služby, ale dát i našim zákonodárcům zpětnou vazbu, co lidé chtějí.

Co cílem není?

Rozhodně cílem není zjišťovat, na jaké úrovni finanční gramotnosti je český lid. Takových průzkumů už bylo mnoho. Také není cílem zjistit, které finanční produkty by se měly zrušit a které nově zavést. To si sám reguluje trh a většinou přijde s něčím, co už tu leta je, akorát se to tváří jinak.

Struktura dotazníku

Dotazník obsahuje záměrně většinu uzavřených otázek, kde si musíte vybrat z jedné nebo několika preferovaných odpovědí. Je to zejména ze statistických důvodů, aby se dotazník dal jednodušeji zpracovat a vyhodnotit. Nicméně v závěrečné otázce se můžete svými slovy vyjádřit k tomu, co uvedeno nebylo. I tyto texty budou v celkovém hodnocení zpracovány a speciálně vyhodnoceny. Dotazník se mění s vaším názorem, tedy otázky, které jsou pro vás zbytečné na základě vyhodnocení předchozích odpovědí, se vám už nezobrazí. Tak šetříte čas a energii.

Výsledky pro všechny e-mailem

Ti, co v závěrečné části dotazníku (zcela dobrovolně) uvedou e-mailovou adresu, tak na ni bude později zaslána zpráva o rozdělení prostředků na charitativní projekty a zároveň obdrží výsledek průzkumu.

Pokud vás průzkum nezajímá

Pokud vás průzkum nezajímá, ale víte, že dozrál čas na využití znalostí, odbornosti a profesionality v oblasti financí, pak neváhejte oslovit některého z odborníků naší kanceláře. Kontakty na poradce naleznete na www.davidkucera.cz/nas-tym.

Publikováno: 05.11.2017


Čtěte také:

Jak se pojistit na střet se zvěří

AktuálněGlosy

David komentuje na E15, jak pojistit auto na srážku se zvěří, jaký je rozdíl mezi střetem se zvěří a zvířetem, jaká jsou úskalí pojištění a co je třeba zajistit, pokud ke srážce se zvěří…

Jak se pojistit na střet se zvěří

Pozůstalostní penze z penzijního…

AktuálněGlosy

David na E15 komentuje, kdy se dědí peníze a státní příspěvky z penzijního připojištění a doplňkového penzijního spoření. Problematika je celkem složitá vzhledem k mnoha variantám, ale…

Pozůstalostní penze z penzijního spoření

Příběh Luboš Sladký, Krotitelé…

DavidKrotitelé dluhůMédia

Tento díl vypráví o panu Sladkém a jeho podnikání. Vyrábí speciální metodou chlazené jídlo. Podnikání se dařilo do prvního lockdownu v roce 2020, kdy se totálně zastavilo. Jak se podařilo…

Příběh Luboš Sladký, Krotitelé dluhů