Pozůstalostní penze z penzijního spoření (29. listopad 2021)

David na E15 komentuje, kdy se dědí peníze a státní příspěvky z penzijního připojištění a doplňkového penzijního spoření. Problematika je celkem složitá vzhledem k mnoha variantám, ale snažili jsme se dát zjednodušenou formou základní přehled o tom, kdy pozůstalí mají nárok na státní podporu a kdy naopak nemají. Je rozdíl také v tom, kdy je penze již vyplácena a jakou formou. Jsou dokonce i případy, kdy propadnou prostředky penzijní společnosti. Aktivně se můžete zúčastnit facebookové diskuse.


Co v článku nenajdete: „Pokud už probíhá výplata penze, pak musí být z penzijního připojištění vyplácena doživotní penze. Pokud by nebyla stanovena oprávněná osoba, tak zbytek prostředků propadá penzijnímu fondu, stejně jako v případě, kdy by oprávněná osoba nestihla následně penzi vyčerpat. V případě doplňkového penzijního spoření je zůstatek vyplacen jednorázovým vyrovnáním.“

S našimi klienty vždy řešíme, jakou formou ideálně prostředky vyplácet, aby např. nemuseli danit příspěvky zaměstnavatele. V případě potřeby konzultace se můžete obrátit na kteréhokoli poradce naší kanceláře, viz Náš tým.

Publikováno: 29.11.2021


Čtěte také:

Banky omezují lidi s určeným…

AktuálněDavidMédia

David Kučera na e15 komentuje, jak soudy mohou určovat opatrovníka. V článku se však zaměřuje i na to, co opatrovník nesmí udělat bez souhlasu soudu.

Banky omezují lidi s určeným opatrovníkem

Baťovo „Vydělávej a šetři“

AktuálněDavidSpořeníÚvěry

David Kučera na iDnes komentuje, na co si dát u pozor u úvěrů a jaké typy úvěrů dle něj dávají smysl. Upozorňuje i na důležitost výroku „Vydělávej a šetři“.

Baťovo „Vydělávej a šetři“

Spořicí účty - jaké jsou úrokové…

AktuálněDůchodySpoření

Jaké jsou aktuální úrokové sazby u spořicích účtů? Jaké podmínky je nutné splnit? Všechny tyto a další informace naleznete v příspěvku níže.

Spořicí účty - jaké jsou úrokové sazby?