Příprava na budoucí výdaje (9. leden 2015)

Jak naplánovat svou budoucnost, aby náhlé výdaje nepřekvapily? Chcete kupovat auto, ledničku či vybavení do domácnosti?


Jak plánovat budoucí i nečekané výdaje?

"Ten kdo plánuje, má za tři." I takto by se dala popsat situace, kdy na věci, např. do domácnosti, máme připravený potřebný obnos peněz - je to levný a bezpečný, ve srovnání s úvěry, systém financování. Utvářet úspory na takovéto plánované výdaje se však nedaří každému, zejména pak, přijdou-li ony výdaje zcela neplánovaně.

To, že lze finance na takovéto situace připravovat v rámci systému tvorby rezerv, asi nikoho nepřekvapí, nicméně, nalézt způsob, kdy budou v onom okamžiku finance k dispozici, už tak lehké není. Proto řada lidí takové situace řeší spotřebitelskými úvěry a několikanásobně přeplácí.

Jak financovat auto?

Auto je jedním z prostředků, které může být pro některé domácnosti naprostou nezbytností. Pomohu vám najít způsob, jak nejvhodněji jej financovat, kolik peněz použít vlastních zdrojů a kolik z případného úvěru.

Opravy a rekonstrukce, vybavení domácnosti

Často jsou řešeny opravy a rekonstrukce domácnosti (potažmo bytu či domu), ze spotřebitelských úvěrů, které jsou snadno dostupné, takřka na každém kroku, ale takové rozhodnutí lze považovat za strategickou chybu. To, že lze využít úvěrů účelových, s několika násobně nižší úrokovou sazbou, už pak ví málokdo. Proč platit více, když nemusíte? Jste tak bohatí, že pro vás ušetřené desítky tisíc nejsou hodny zřetele? Pojďme společně navrhnout vhodný systém financování vaší domácnosti.

Špatně

Vyberte si úrok na úvěrovém financování, např. rekonstrukce domácnosti: 14 % p.a. nebo 5 % p.a. I přestože jste si pravděpodobně vybrali nižší úrokovou sazbu, řada lidí podepisuje smlouvy právě se sazbou vyšší. Jak je to možné? Je to snazší a vidět na každém rohu - jak lákavé podlehnout!

Řešení

Hledáte-li vhodné finanční řešení pro nákup auta, ledničky, kuchyňské linky, rekonstrukce domácnosti apod., pak vám rád poradím, jak vybrat vhodnou variantu financování, která vám ušetří nejen peníze a čas, ale zároveň bude bezpečná.

Publikováno: 09.01.2015