Kariéra a spolupracovníci (3. květen 2015)

Finance jsou velmi zajímavým oborem. Uvažujete, že do něj chcete proniknout hlouběji? Chcete financím rozumět natolik, že se s vámi budou o nich lidé radit? Cítíte příležitost něco změnit ve svém okolí? Plánujete si otevřít svou kancelář či pobočku?


Finančně poradenské služby

Finanční poradenství si stále v České republice vydobývá svou pozici. Řada zprostředkovatelů, kteří distribuují jakýkoli finanční produkt, v nabídce převyšující číslo jedna, o sobě tvrdí, že jsou finančními poradci. Bohužel však někteří z nich nemají ponětí, co to skutečně znamená v kontextu západních ekonomik, kde má tato služba dlouhodobou tradici. Rozmáhající se fenomén, kdy „poradenství“ začíná tím, že „poradce“ sjedná nějaký produkt sám sobě a svým nejbližším, rozhodně nelze považovat za odborné finanční poradenství. Lidé, kteří by rádi využívali služeb finančních poradců, se již sami nedokáží zorientovat v tom, kdo je kdo a zda mohou očekávat, že jim bude poskytnuta kvalitní služba.

Finanční poradenství v České republice není zatím dostatečně regulováno, proto se v tomto oboru pohybují lidé, kteří ze své pozice ani kvalitní radu poskytnout nemohou. Filozofií poradenské kanceláře Davida Kučery je ukazovat svým klientům směr, jak dosáhnout vytčených finančních cílů a pomáhat jim na cestě k finanční nezávislosti. Tento přístup však vyžaduje komplexní řešení a široké znalosti z oblasti investic, bankovnictví a pojišťovnictví.

Profesionální poradenství a vzdělání

Všichni poradci kanceláře Davida Kučery mají vysokoškolské vzdělání a někteří z nich jsou dokonce držiteli prestižního evropského certifikátu European Financial Advisor™, který patří v zahraničí ke vzdělání odborníků v oboru finančního poradenství a plánování. 

Jak velký je trh?

Jak již bylo uvedeno, nacházíme se v období rozvoje a kultivace finančního poradenství v České republice. Prostor pro kvalitu je obrovský, což umožňuje výrazně vyniknout a být úspěšný. Služba je určena všem, kteří využívají jakýchkoli z finančních produktů. A právě potřeba takových produktů přivádí lidi často do bank či jiných finančních institucí, kde je jim nabízen produkt na základě marketinkových informací, což může být mnohdy nedostatečné nebo až pro takového klienta nevhodné. Bohužel, ztráty z chybně zvoleného produktu mohou dosahovat tisíců až statisíců korun, přičemž není povinností finančních institucí vhodnost řešení pro konkrétního klienta zjišťovat.

Kancelář Davida Kučery se v současné době zaměřuje na vyšší příjmovou skupinu klientů, kterým banky nabízejí poměrně úzké portfolio svých produktů, vzhledem k možnostem celého trhu. Svým klientům pak doporučuje vhodné příležitosti k investování, zhodnocení prostředků, zajištění financování podnikání apod., ale především navrhuje strategii, jak spojit individuální cíle s vhodnou kombinací finančních produktů.

Jak se stát vlastníkem kanceláře či pobočky?

Poskytování služeb v oboru financí má svou nezpochybnitelnou budoucnost. Možná, že právě vy jste uvažovali být této budoucnosti součástí a otevřít si svou vlastní kancelář či pobočku. V rámci naší kanceláře budete moci spolupracovat s týmem odborníků a případně se připravit na otevření své vlastí poradenské kanceláře či pobočky. Lokálně se neomezujeme pouze na Brno, ale podporujeme vznik takovýchto projektů i v jiných regionech. Základem je know-how naší kanceláře jak služby poskytovat, jak zajistit jejich dlouhodobou kvalitu a rozšiřovat svůj klientský kmen.

Základními osobnostními rysy jsou dobrý úmysl, proaktivní přístup, touha po dalším vzdělávání a pracovitost.

Na koho se obrátit?

Jak na to? Koho oslovit? Napište či zavolejte na kontakt uvedený v zápatí nebo pod odkazem Kontakt v hlavním menu a společně s Davidem Kučerou pohovoříte o možnostech spolupráce, vašem osobním potenciálu, a zda může být váš byznys plán v tomto oboru dlouhodobě úspěšný.

Publikováno: 03.05.2015