Přemýšlíte, jak vhodně spořit dětem? Existuje nějaký spořicí systém pro děti? Jak spořit a zbytečně neplatit na poplatcích
Zpravidla každý rodič touží své ratolesti usnadnit život, alespoň do té míry, jak ho usnadňovali rodiče jemu samému. Dnešní doba však je jiná, než před rokem 1989, a lidé více musí přebírat zodpovědnost za svou budoucnost, a tedy i budoucnost svých dětí. Školy již bývají částečně spolufinancovány, pořízení bydlení vyžaduje složení zálohy atp.
Spoření dětem nabývá na významu a nutnosti. Jak ale vhodně spořit, jaké dostupné produkty k tomu využít, existuje nějaký univerzální a výhodný? Otázky jsou jednoduché, odpověď je však komplikovanější. Žádný univerzální a zároveň výhodný produkt pro děti neexistuje. To, že se na trhu s takovými produkty setkáme, je pravdou, ale mnohdy to bývají kombinace různých životních pojištění. Nicméně právě životní pojištění pro děti není tím vhodným produktem (pakliže nechceme mít dítě výslovně pojištěno na smrt, závažná onemocnění apod.), stejně tak ani stavení spoření na dlouhodobém horizontu. Založení spořicího účtu dítěti, také není vhodnou formou, neboť jeho výnosy zpravidla nepokrývají ani inflaci a peníze úspěšně ztrácí na hodnotě.
Naštěstí v každé situaci můžeme nalézt řešení. Poradím vám, jak efektivně spořit dětem, i přestože nebudou mít tyto produkty v názvu "spoření dětem".
Špatně
Stavební spoření se těší u nás velké oblibě, to že však není vhodné na spoření na dlouhodobém horizontu, např. 15 let, už ví jen málokdo. Mnohdy je možno spatřit na smlouvách vysoké cílové částky, které rodiče ani nemohou do dospělosti svého dítěte naspořit.
Poradím vám, jak vhodně zvolit spoření dětem, které bude respektovat čas, který před sebou mají, a zároveň jej využívat k zajímavému zhodnocení vkládaných financí. Vybereme společně takový produkt, který peníze ochrání před inflací a nebude zatěžovat zbytečnými poplatky. Existují takové a to je šance pro veškeré rodiče, kteří se rozhodli své děti finančně podpořit.
Publikováno: 03.01.2015