Financování bydlení (1. leden 2015)

Jak vhodně financovat bydlení? Jak co nejméně přeplatit na hypotéce? Jak vytvořit bezpečný systém financování?


Bydlení a financování

Řada z nás řeší otázky: "Kde budu bydlet? Co až budou dvě děti? Už se sem nevejdeme! Osamostatníme se někdy?" Pro některé z lidí se zdá být jejich vlastní bydlení nedosažitelné. Dokonce se již byli zeptat na bance a tam jim řekli, že na své vysněné hnízdečko finančně nedosáhnou. Těm šťastnějším hypotéku přiklepli, ale netušili, že její vyřízení budou taková muka: spousta papírů, kterým někdy třebas ani nerozuměli.

Proces financování, podmínky

Financování bydlení z cizích prostředků, rozumějte prostředků finančních institucí, není vždy jednoduchou záležitostí. Spousta papírů, požadavků bank, omezení apod. proces komplikují. Jaké dostane klient podmínky od banky, jako např. úroková sazba, poplatek za zpracování, speciální ujednání do smlouvy, je předmětem jednání. Vyjednat však něco mimořádného mnohdy není v klientových silách, neboť jako jedinec je pro danou finanční instituci zajímavý pouze z hlediska zrealizování daného obchodu. Jak se stát V.I.P. klientem? Jak dosáhnout na nadstandardní podmínky?

Řešení. Pomohu vám se stát V.I.P. klientem pro banku, neboť jsem V.I.P. klientem samotných bank. Mohou se na mne spolehnout, že v případě dobré spolupráce budou přicházet i další moji klienti, tj. proces je neukončený a pro banky zajímavý. Za své klienty vyjednám potřebné podmínky u konkrétní finanční instituce, aniž by klient musel vynaložit jakoukoli energii a společně s ním zkompletuji úvěrovou složku pro hladký průběh schválení úvěru. Klient tímto vystupuje z anonymity (jak říkají na bankách: "klient z ulice") a stává se prostřednictvím mne nikoli pouze známým, ale V.I.P.

Nemůžete nebo si myslíte, že nedosáhnete na své bydlení?

Možná, že vám v bance řekli, že na své bydlení finančně nedosáhnete, možná si sami myslíte, že díky svým příjmům nemáte šanci. Každá situace má však své řešení.

Řešení. Poradím vám, jakou finanční instituci vybrat, abyste na hypotéku dosáhli, neboť každá z bank má jiná kritéria na bonitu klienta. Bojíte se, že nemáte dostatek vlastních zdrojů na financování bydlení? Pak i v této oblasti nejdeme cestu, jak je efektivně vytvářet, tak aby byly dostatečné pro splnění vašeho cíle.

Žádost o hypotéku na zkoušku - problém v registrech!

Nevíte-li, zda na hypotéku dosáhnete, pak rozhodně žádost na zkoušku není tím pravým řešením. Pokud vám žádost nebude schválena, pak se v bankovních registrech objeví záznam: „neschváleno pro nedostatečnou bonitu“, na což při další podané žádosti banky mohou reagovat negativně, neboť je zřejmé, že klient "zkouší", kde projde a stává se tak ne zcela žádoucí.

Řešení. Pomohu vám propočítat úvěruschopnost a vybereme společně banku, kde na svůj úvěr bonitně dosáhnete, a to bez zbytečných záznamů v registrech.

Bojíte se si vzít úvěr? Jak bezpečně financovat bydlení?

Obavy, které nás svazují, mohou být rozličné, např. nedůvěra ve finanční trh, abychom nenaletěli, nedostatek rezerv při výpadku příjmů, zdravotní stav apod.

Řešení.

Rád vám poradím, jak bezpečně financovat své bydlení za různých životních okolností. Pokud tápete, abyste nenaletěli zdánlivě zajímavým nabídkám z letáků či jiných médií, pak vám pomohu rozklíčovat, která nabídka je pro vás výhodná. Řešení nalezneme pro různé životní situace, jediné s čím se velmi těžko bojuje, je lenost, tam dokáži motivovat, ale nikoli donutit k pracovní aktivitě.
Řešení

Publikováno: 01.01.2015